Na forum mamy ponad 3000 zarejestrowanych użytkowników związanych z branża webmasterską. Od kilku miesięcy udzialają się tam osoby z Netsprint i z Wirtualnej Polski. Przedstawiają nam swoje nowe rozwiązania, dyskutujemy na temat nowego algorytmu. Jakub i Grzesiek prowadzą rozmowę w bardzo kulturalny sposób i odpowiadają na nie-zawsze miłe uwagi właśnie w taki sposób.

W środę na forum pojawiła się Pani Kalina z Interii (tak, to ta słynna kiedyś z Onetu). Nie napisała na forum ani jednego postu, tylko zaczęła wysyłać PW do forumowiczów. PW były reklamą boksów interii. Pani Kalina PW zaczęła wysyłać według listy forumowiczów z największą liczbą postów. Nic dziwnego, że moderatorzy byli jednymi z pierwszych osób, które dostały to PW. Zdążyła wysłać koło 50 PW zanim Zero3 i Normanos zablokowali jej możliwość pisania PW i postów. Forumowicze się słusznie oburzyli, bo nie uczestniczą w forum po to aby dostawać tak perfidny spam na forum. Jak chcą spamu to wystarczy, że otworzą swoją skrzynkę emailową.

To wszystko się działo jak ja jeszcze spałem (GMT-5). Pierwsza rzecz którą zrobiłem to, za radą Szy, skasowałem z bazy te spamowe PW. Później Pani Kalina dostała na forum bana, bo takie rozsyłanie nieporządanych PW jest wbrew regulaminowi forum, a każdy użytkownik musi być tak samo traktowany, nie ważne czy jest to osoba z Interii czy właściciel strony o rybkach swoich rybkach akwariowych. Takie przypadki na forum już się kiedyś pojawiły stąd ten zapis w regulaminie. Nie spodziewałem się jednak, że kogoś z tak dużej firmy jak Interia stać na takie coś.

Rozumiem doskonale, że liczba zarejestrowanych użytkowników na forum jest zachęcająca do zreklamowania swojego produktu w branży. Aby się reklamować jednak należałoby się ze mną wcześniej skontaktować i dogadać co do warunków i ceny, a nie wysyłać spam.

Dobra, już więcej o tym nie piszę, bo nie warto….