listopad 2005


Dzisiaj wreszcie zrobiłem dlugo oczekiwany update na forum. IPB jest w najnowszej dostępnej wersji czyli 2.1.3.
W sumie to poszło dosyć sprawnie poza tym, że musiałem od nowa robić skin do forum. IPB jednak pod tym względem jest bardzo przyjazne. Zaznacza w których częściach w skinie były zmiany. A co do samego css to użyłem bardzo przydatnej aplikacji o nazwie Kompare. Przejrzenie obu plików i wprowadzenie zmian zajęło mi nie więcej niż 5 minut.
Jeszcze nie udało mi się rozwiązać problemu kodowania elementów Ajaxa, ale pytanie do supportu IPB już wysłałem, więc na dniach powinno być naprawione.
Podjeście ajaxa mi się bardzo podoba, aplikacja jest uzyteczna, oszczędza na transferze i czasie ładowania elementów, ale z drugiej strony zadziwia… , ach to nie temat na ten post. Może więcej kiedyś napisze co myślę o Ajaxie.

No i znowu musiałem zmienić jedną linijkę kodu w ponad tysiącu plików.
Pamietałem, że kiedyś już to robiłem ale nie mogłem sobie za nic przypomnieć jaką aplikacją to zrobił. W końcu znalazłem tą aplikację szukając “Search & replace linux”. Aplikacja nazywa się rpl. Bardzo mały program, uruchamiany na konsoli, ale możliwości ma spore. Można napisać w poleceniu nie tylko czysty string według którego ma zamieniać ale również uwzględnić znaki takie jak /t, /n i /r. Katalogi może przeszukiwać rekursywnie, można również określić rozszerzenie plików do zmiany. Opcja -i powoduje case insensitive search.

Ogólnie bardzo mi się ta aplikacja podoba i ze względu na brak interfejsu graficznego działa bardzo szybko.

Do pobrania tutaj.

Zaraz przed ogłoszeniem wyników wyborów prezydenckich na forum pojawił sie temat “Robimy kretyna”. O co chodzi wiadomo, o pozycjonowanie strony na jakieś wymowne hasło, tym razem strony Lecha Kaczyńskiego.
Dyskusja była oczywiście nasycona przeróżnymi obawami związanymi z nowym prezydentem-elektem i jego skłonnościami do ręcznego sterowania prawem. W końcu taką akcję Jacek czy Placek, a może oboje mogą uznać za lżenie głowy państwa co jest czynem karalnym w RP, a w IV RP są duże szanse, że to prawo będzie przestrzegane przez władzę.
Skończyło się jednak na tym, że strona Placka, a może to jest jednak Jacek (myli mi się) jest pozycjonowana na hasła:
Ptasia Grypa
i
Spieprzaj Dziadu

O wynikach tej akcji dyskusja toczy się w nowym wątku.
Strona Lecha była już kiedyś na pierwszym miejscu na oby dwa hasła. Jednak ludzie pozdejmowali linki ze swoich stron i wyniki są już nieco gorsze. To jest jednak do naprawienia. Zachęcam do przyłaczenia się do akcji, czyli dos wstawiania na swoich stronach takich oto linków:

<a href=”http://www.lechkaczynski.pl”>Ptasia Grypa</a>

i

<a href=”http://www.lechkaczynski.pl”>Spieprzaj Dziadu</a>

Jeżeli ktoś woli linki graficzne to przygotowałem specjalną stronę Akcje Społeczne zawierającą twórczość graficzną naszych forumowiczów do akcji Ptasia Grypa. Na hasło “spieprzaj dziadu” niestety nikt grafiki jeszcze nie zrobił. Możesz być pierwszy… ;)

Nie można się bać pary sklonowanych kaczek. W końcu chyba jeszcze nam nie odebrano prawa do wyrażenia swojego niezadowolenia z rządu….

Ptasia Grypa

Na forum mamy ponad 3000 zarejestrowanych użytkowników związanych z branża webmasterską. Od kilku miesięcy udzialają się tam osoby z Netsprint i z Wirtualnej Polski. Przedstawiają nam swoje nowe rozwiązania, dyskutujemy na temat nowego algorytmu. Jakub i Grzesiek prowadzą rozmowę w bardzo kulturalny sposób i odpowiadają na nie-zawsze miłe uwagi właśnie w taki sposób.

W środę na forum pojawiła się Pani Kalina z Interii (tak, to ta słynna kiedyś z Onetu). Nie napisała na forum ani jednego postu, tylko zaczęła wysyłać PW do forumowiczów. PW były reklamą boksów interii. Pani Kalina PW zaczęła wysyłać według listy forumowiczów z największą liczbą postów. Nic dziwnego, że moderatorzy byli jednymi z pierwszych osób, które dostały to PW. Zdążyła wysłać koło 50 PW zanim Zero3 i Normanos zablokowali jej możliwość pisania PW i postów. Forumowicze się słusznie oburzyli, bo nie uczestniczą w forum po to aby dostawać tak perfidny spam na forum. Jak chcą spamu to wystarczy, że otworzą swoją skrzynkę emailową.

To wszystko się działo jak ja jeszcze spałem (GMT-5). Pierwsza rzecz którą zrobiłem to, za radą Szy, skasowałem z bazy te spamowe PW. Później Pani Kalina dostała na forum bana, bo takie rozsyłanie nieporządanych PW jest wbrew regulaminowi forum, a każdy użytkownik musi być tak samo traktowany, nie ważne czy jest to osoba z Interii czy właściciel strony o rybkach swoich rybkach akwariowych. Takie przypadki na forum już się kiedyś pojawiły stąd ten zapis w regulaminie. Nie spodziewałem się jednak, że kogoś z tak dużej firmy jak Interia stać na takie coś.

Rozumiem doskonale, że liczba zarejestrowanych użytkowników na forum jest zachęcająca do zreklamowania swojego produktu w branży. Aby się reklamować jednak należałoby się ze mną wcześniej skontaktować i dogadać co do warunków i ceny, a nie wysyłać spam.

Dobra, już więcej o tym nie piszę, bo nie warto….

No i mam wreszcie bloga :]
Tzn. takiego swojego, bo mój pierwszy blog już ma ponad 1.5 roku, czyli Andrzej Lepper i akcja kretyn. Już w sumie trochę zapomniałem o nim, będę musiał któregoś dnia coś tam napisać, ale ten kretyn tyle daje tematów o których można pisać, że musiałbym chyba się tylko tym zajmować.

Muszę jeszcze tutaj dostroić szablon do języka polskiego, bo coś widzę, że nie wszystko się wyświetla po polsku, i poznać wszystkie funkcje i możliwości tej aplikacji, ale to już pewnie nie dzisiaj…


301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.